Súťaže a propagačné akcie
Teraz čítaš
Investičná súťaž TMS Brokers sa skončila. Ktoré stratégie sa ukázali ako najefektívnejšie?
0

vytvorené Forex ClubNovembra 13 2019

Za nami 4. ročník investičnej súťaže TMS Brokers. Počas troch týždňov medzi sebou obchodníci súperili v obchodovaní s Forexom a CFD. Najlepší hráči skončia s hotovosťou, ktorú vyhrajú. Celkový cenový fond bol 14 500 PLN a najvyššia miera návratnosti dosiahnutá jedným z účastníkov bola 140 %. Len nevyhral všeobecnú klasifikáciu...

Dlhodobé myslenie...

Cyklistické preteky Tour de France je možné vyhrať bez toho, aby ste vyhrali niektorú z 21 etáp. Dôležité je byť stále na čele a nestratiť odstup od najlepších súperov. Podobne to bolo aj v investičnej súťaži na virtuálnych účtoch, v ktorej najlepšie dopadol obchodník s prezývkou Tomas89. Víťaz nevyhral ani jedno z 3 kôl. Napriek tomu získal až 90 bodov. Pripomeňme, že každé kolo trvalo týždeň. Každý pondelok začali investori bojovať s vyrovnaným účtom 10 000 eur. Líder "celkovej klasifikácie" si navyše udržal povestný žltý dres v prvej desiatke iba raz (v prvom týždni obsadil 10. miesto). V druhej etape obsadil 31. miesto. V 3. týždni bol za hranicou prvej päťdesiatky. Veľmi dobre však využil možnosť získať ďalšie body za odporúčania na účasť v súťaži medzi svojimi priateľmi a získal tak ďalších 30 bodov.

Zamerajte sa

Víťaz celej súťaže bol zapojený len na dvoch trhoch: bravčový trh a vykurovací olej NY Harbour, z toho 90 percent. transakcie boli pozície založené na prvej uvedenej komodite.

súťaž forex tms brokerov

Graf: 1 Krivky hlavného mesta troch najlepších vo všeobecnej klasifikácii.

Druhý dosiahol 86 bodov, dvakrát sa umiestnil v prvej päťdesiatke (27. a 17. miesto), no aj v jednom z kôl bol jeho výsledok taký slabý, že sa prepadol na vzdialenú priečku. Markololo, pretože to je prezývka obchodníka z druhého miesta, ochotne prehovoril aj svojich priateľov na účasť v súťaži, čo mu zaručilo veľmi dobré druhé miesto a výhru 2000 PLN.

Bronzového medailistu so ziskom 83 bodov môže mrzieť len to, že do súťaže presvedčil len jedného človeka. Ak by bola jeho aktivita v tejto veci aspoň taká ako v tradingu, určite by vyhral všeobecnú klasifikáciu. Za zmienku stojí, že tretí týždeň súťaže vyhral obchodník s prezývkou Kamil (s návratnosťou 132.94 %) a v prvom týždni mu patrilo dobré 20. miesto. Strednú etapu tiež nemôže považovať za úspešnú, keďže bol mimo bodovacej skupiny.

výsledky tms brokerov

Prvý týždeň súťaže - Majestic trader bezkonkurenčný

Rekordman dosiahol mieru návratnosti 140 % a nechal tak ostatných investorov za sebou. Bolo to obdobie rally libry šterlingov, kto mal „nos“ a vstúpil na trh GBP a presne hral na posilňovanie britskej meny, mohol rátať s dobrým výsledkom.

Vyhral však obchodník, ktorý držal najdlhšie pozície v tejto mene. To znamená, že výber správneho trhu je kľúčom k dosiahnutiu dobrého výsledku. Dôležitá je volatilita a silný trend nástroja. Opäť platilo pravidlo, že vyhráva ten, kto nechá rásť zisky a neuzavrie predčasne zasiahnutý obchod. Majestic sa rozhodol pre pár GBP / JPY, ktorý v prvom týždni súťaže narástol o takmer 590 pips, počítajúc od pondelkového minima po štvrtkové maximum. Líder prvej etapy sa navyše zameral na trh s ropou a práve tieto dva nástroje mu dali garantovaných 1000 PLN.

Druhý súťažný týždeň - Tesla a jej dobré štvrťročné výsledky

Nielen meny sa vyznačujú vysokou volatilitou. Akciový trh vás môže tiež prekvapiť a priniesť vám zisk. Kto si spomenul, že práve v súťažnom období vychádzali správy amerických firiem, mohol rátať s nemalými ziskami. Elon Musk sa môže tešiť z výsledkov tretieho štvrťroka 2019. Jeho firma ukázala, že prevádzkové náklady možno znížiť až o 15 percent. Klesli tak na najnižšiu úroveň od výroby Modelu 3.

Endriu1981 - víťaz druhého týždňa vo štvrtok pred zverejnením údajov veľa strácal na najlepších. Silný skok Akcie Tesly v piatok pri otvorení amerického obchodného parketu predbehol svojich súperov o strih. Pamätajte, že skutočný investor nežije len z mien.

súťaž tms brokerov

Graf 2: Akciové krivky najlepších obchodníkov každého kola.

XNUMX. týždeň - kráľ bravčového mäsa

Čestné prvé miesto si v poslednom kole vybojoval aj obchodník menom Kamil, ktorý v generálke obsadil 3. miesto. Výsledok nad 132 percent. dal mu garantované isté víťazstvo. Jeho stratégia bola založená na obchodovaní s CFD na základe ceny futures kontraktu na bravčové mäso kótovaného na Chicago Mercantile Exchange. Teda podobne ako vodca všeobecnej klasifikácie.  Uskutočnil na nich len 7 transakcií a najlepšia z nich mu priniesla zisk cez 15-tisíc. zloté. Kamil skúšal silu aj na trhu so zlatom, no zrejme toto sérum nesplnilo jeho očakávania, pretože na ňom otvoril iba jednu transakciu, ktorá mu priniesla zisk, ale kozmetický oproti výsledkom na bravčovom mäse.

súťaž ukázali, že víťazstvo bolo určené konzistentnosťou v akcii, výberom jedného alebo dvoch trhov s vysokou volatilitou (menej populárny) a dodatočným záväzkom (odporúčania pre hospodársku súťaž). Po produktovej intervencii ESMA a zmene úrovne finančnej páky už miery návratnosti v súťažiach nedosahujú bizarné úrovne stoviek tisíc percent. Súťažné prostredie sa tak oveľa viac priblížilo tomu skutočnému, kde sú rôzne emócie a nehrozí strata skutočných peňazí.