Správy
Teraz čítaš
Ako spustiť MetaTrader 4 na MacOS Catalina [Sprievodca]
0

Ako spustiť MetaTrader 4 na MacOS Catalina [Sprievodca]

vytvorené Pavol MosionekJúla 23 2020

Používatelia používajúci MetaTrader 4 na MacOS Catalina zažili poriadny šok. Po inovácii z Mojave na Catalina platforma prestala fungovať. Problémom je ukončenie podpory 32-bitových aplikácií najnovším Apple OS a do tejto skupiny patrí aj MT4. Ak ste jedným z týchto používateľov, máme pre vás dobrú správu – existuje spôsob!

MetaTrader 4 pre macOS Catalina

Samozrejme, riešenie bolo dostupné už predtým, ale nie všetci boli úplne spokojní. Aby MT4 opäť fungoval na našom Macu, stačilo vrátiť sa k verzii OS Mojave. Prečo si však kupujeme Mac za pár, či dokonca niekoľko tisíc, aby sme používali obchodnú aplikáciu z roku 2003 (áno, dátum vydania MT4 🙂) na zastaranom systéme?

Môžeme tiež znížiť naše obchodné požiadavky a začať používať MetaTrader vo webovej verzii. Ide len o to, že funkčnosť tejto verzie je veľmi obmedzená. V skutočnosti sa približuje mobilnej verzii ako verzii pre počítače. Staré výbery nebudú spokojné...

Paralely? Zabudni na to!

Jedným z riešení bolo tiež využiť Parallels (od 79,99 USD za rok), teda virtuálny stroj, ktorý umožňuje paralelne používať dva operačné systémy - MacOS a napríklad Windows 10. Aj tu sú však problémy. Dva systémy vyžadujú samostatné miesto na disku pre každý z nich. Podobne so zdrojmi v podobe RAM či procesora. Ak nemáme výkonnú výbavu, tak zabudnite na potešenie z jej používania. Problémom sú aj prípadné aktualizácie, ktoré by mohli skomplikovať fungovanie Parallels, nutnosť zakúpenia licencie Windows a neustále prepínanie medzi desktopmi.

Stručne povedané, toto riešenie má ďaleko od dokonalosti. Ale existuje lepší spôsob...

CrossOver a MetaTrader 4

Aj keď stále neexistuje žiadna oprava na spustenie MetaTrader 4 na macOS Catalina, táto metóda je zďaleka najmenej problematická. Prichádza s pomocou CrossOver, t.j. softvér, ktorý vám umožňuje spúšťať mnoho programov napísaných pre Microsoft Windows na MacOS a Linux. Existuje mínus - iba v platenej verzii a 14-dňovej skúšobnej verzii.

CrossOver balíčky a ceny:

  • zadarmo - 14-dňová skúšobná doba,
  • 29,95 USD - nedostatok podpory a prístupu k aktualizáciám,
  • 49,95 USD - ročná podpora a prístup k aktualizáciám,
  • 499,95 USD - doživotná, neobmedzená podpora a aktualizácie.

Dva týždne sú príliš veľa na to, aby sme si overili, či nám CrossOver bude vyhovovať. Takže ak sa nechcete rozlúčiť s Catalinou a MT2, oplatí sa to vyskúšať.

Inštalácia MetaTrader 4 na macOS Catalina

Ako vyzerá samotný proces inštalácie? Celkom banálne!

Stiahnite si CrossOver z webovej stránky výrobcu.

crossover inštalácia

Nainštalujte CrossOver na Mac.

Crossover 1

Vyberte MetaTrader 4 zo zoznamu programov, ktoré chcete nainštalovať.

2 mt4 catalina

Potom vyberte inštalačný súbor MT4 vášho brokera vo verzii .exe (pre Windows) a priečinok, do ktorého sa má softvér nainštalovať a potvrďte kliknutím na "Inštalácia".

Crossover 3 mt4 catalina

Dodržujte štandard (poďte, poďte ... dokončite :-). V prípade poslednej chyby, ako je znázornené na obrázku, sa nebojte - "Preskočiť tento krok" ...

4 metatrader 4 na macos catalina

... A užite si MT4 na svojej Cataline!

5 metatrader 4 na macos catalina

Co si myslis?
Mám rád
60%
zaujímavé
40%
heh...
0%
Šokujúce!
0%
nemám rád
0%
Škoda
0%
O autorovi
Pavol Mosionek
Aktívny forexový obchodník od roku 2006. Redaktor portálu Forex Nawigator a šéfredaktor a spolutvorca webu ForexClub.pl. Rečník na konferencii „Focus on Forex“ na Varšavskej ekonomickej škole, „NetVision“ na Gdanskej technickej univerzite a „Finančná inteligencia“ na univerzite v Gdansku. Dvojnásobný víťaz „Junior Trader“ – investičnej hry pre študentov organizovanej DM XTB. Závislý od cestovania, motoriek a parašutizmu.