Literatúra
Teraz čítaš
Kniha „Indexové investovanie. Finančné nástroje typu ETN a ETC“ sú teraz k dispozícii!
0

Kniha „Indexové investovanie. Finančné nástroje typu ETN a ETC“ sú teraz k dispozícii!

vytvorené Forex Club6 Február 2024

Publikácia komplexne rozoberá myšlienku indexového investovania. Predstavuje jej podstatu, teoretické základy, praktické dôsledky, výhody a nevýhody. Zahŕňa tiež hĺbkovú charakteristiku indexov, ktorých výsledky odrážajú indexové nástroje. Veľký priestor je venovaný praktickým aspektom investovania do tohto typu nástrojov. Predovšetkým bolo prezentovaných množstvo tipov týkajúcich sa procesu výberu produktu a spoločnosti, ktorá ho ponúka.

Spomedzi indexových nástrojov sú najmenej známe nástroje ETN a ETC. Ponúkajú príležitosti, ktoré indexové fondy často nedokážu ETFvyžadujú však väčšie znalosti a uvedomenie si rôznych druhov rizík. Kniha podrobne popisuje tieto finančné nástroje a ich doterajší vývoj a popisuje aj prvé ETC uvedené na WSE – The Royal Mint Responsably Sourced Physical Gold ETC vytvorené HANetf.

Forex Club je potešený, že je pod záštitou tohto vydania.

Komplexná kniha venovaná problematike pasívneho investovania

  • Aké sú výhody indexového investovania?
  • Ako si vybrať indexový produkt a zhodnotiť spoločnosť, ktorá ho ponúka?
  • Čo sú finančné nástroje ETN a ETC a čo ich odlišuje od indexových fondov a ETF?
  • Aké sú najdôležitejšie vlastnosti indexov napodobňovaných indexovými nástrojmi?
  • Aké sú najdôležitejšie výhody a riziká investovania do ETN a ETC?

„Dlho očakávané ETF fondy sú už na WSE dostupné v mnohých variantoch. Aký bude ďalší postup? Tomasz Miziołek podrobne popisuje menej známe nástroje ako ETC a ETN. Skôr než sa stanú široko dostupnými na našom trhu, stojí za to pochopiť, ako fungujú.“ - Grzegorz Zalewski

Kto je Tomasz Miziołek?

Tomasz MiziołekProfesor na Univerzite v Lodži na Katedre financií a medzinárodných investícií. Má viac ako 25 rokov skúseností v akademickej práci a spolupráci s inštitúciami poľského finančného trhu. Spolupracoval okrem iného s Komorou správy fondov a majetku, pre ktorú vypracovával odborné analýzy. Venuje sa výskumu fungovania inštitúcií kolektívneho investovania na domácom a medzinárodnom finančnom trhu, najmä investičných fondov a ETF fondov, ako aj indexového investovania. Vedie školenia a semináre o fungovaní investičných fondov a ETF fondov. Zakladateľ a šéfredaktor etf.com.pl - prvej nezávislej informačnej, analytickej a vzdelávacej webovej stránky v Poľsku (2009) venovanej indexovému investovaniu.

kde kúpiť

Kniha je dostupná v Kníhkupectvo Maklerska.pl pre 99 PLN

Pre všetkých členov nášho klubu sme pripravili zľavu -5 % na nákup tejto knihy. Čoskoro sa na stránkach nášho webu objaví recenzia knihy a súťaž, v ktorej budete môcť vyhrať dva výtlačky.

Vstúpte do Forex klubu a využite zľavu -5% na nákup v kníhkupectve Maklerska.pl.

Co si myslis?
Mám rád
33%
zaujímavé
67%
heh...
0%
Šokujúce!
0%
nemám rád
0%
Škoda
0%
O autorovi
Forex Club
Forex Club je jeden z najväčších a najstarších poľských investičných portálov – forex a obchodné nástroje. Ide o originálny projekt spustený v roku 2008 a uznávanú značku zameranú na devízový trh.